Rétvári Bence: A migrációval a terrorfenyegetések is általánossá váltak Európában (VIDEÓ)
Az államtitkár szerint Magyarország soha nem fogja végrehajtani azokat a brüsszeli elvárásokat, amelyek a migránsok betelepítéséről szólnak.
A saját pártjaikból a DK-ba igazolt politikusok elvekre, racionális döntésekre, a kormányváltás esélyére hivatkoznak, holott a legtöbbször a karrierjüket akarják csak ezáltal folytatni. Összegzésünk a Gyurcsány-pártba dezertáló ellenzékiekről!
Az elmúlt hetekben
egyre több ellenzéki politikus igazol át hozzájuk.
A 2019-es önkormányzati választás után már sikerült megszerezniük két szocialista polgármestert, az óbudai Kiss Lászlót, valamint a XVIII. kerületi Szaniszló Sándort; kicsivel később Kazincbarcika MSZP-s alpolgármesterét, Klimon Istvánt, néhány önkormányzati képviselőt, többek között a zuglói szocialista Hevér László Györgyöt és Bitskey Bencét; majd a parlamenti előválasztás előtt a volt MSZP-elnököt, Molnár Gyulát és parlamenti képviselőt, Szakács Lászlót. Az ellenzék áprilisi bukása után, közeledve az újabb önkormányzati voksoláshoz, újra felpörögtek az események.
A legfrissebb igazolásuk a momentumos Buzinkay György, aki korábban a lila párt elnökségi tagja is volt. A szentendrei politikus szerint a Momentum identitást vesztett, és nem hisz a jobbratolódásában.
márpedig Gyurcsány pártjának szerinte „biztos identitása van születése óta. Egy európai, demokratikus, köztársasági Magyarország víziója, a balközép programja”.
Ez a magyarázat persze jól hangzik, de ezekben az esetekben általában más okok vannak a háttérben, gyaníthatóan most is. A Momentum közleménye szerint ugyanis „Buzinkay azután döntött így, mert a Momentum vezetése és szentendrei alapszervezete világossá tette számára: nem tudnak ígéretet tenni arra, hogy a Momentum őt indítja újra abban a szentendrei választókerületben 2026-ban, ahol 2022-ben is vereséget szenvedett”.
A DK különösen a momentumos képviselőkre, polgármesterekre vetett szemet – ami nem véletlen, hiszen a közvélemény-kutatási adatok szerint Gelencsérék a legnagyobb riválisuk a balliberális térfélen.
Pár nappal ezelőtt jött a hír, hogy Bács-Kiskun megye székhelyének egyik önkormányzati képviselője is váltott. Bodrozsán Alexandra azt írta a közösségi oldalán, hogy „szívügyem és hivatásom is egyben a kecskemétiek érdekeinek eredményes és hatékony képviselete. Ehhez egy olyan szövetségesre leltem,
aki biztosítja a szervezeti és szakmai támogatást a további fejlődéshez, és a helyi építkezéshez”.
Ez sem volt váratlan lépés, miután október közepén Déri Tibor, Újpest polgármestere is kilépett a Momentumból és a Fővárosi Közgyűlésben a DK-frakcióba ült át, Bodrozsán pedig a IV. kerületi Városházán dolgozott, így kollégák voltak, jól ismerik egymást.
Déri Tibor egyébként azért hagyta ott a pártját, mert korábban úgy döntött, családi okok miatt 2024-ben nem indul újra a polgármesteri címért, és megállapodott a DK-s alpolgármesterével, Trippon Norberttel, hogy őt fogja támogatni az önkormányzati választáson. A Momentum elnöksége azonban nagyon zokon vette, hogy Déri az ő megkerülésükkel paktált le Gyurcsányékkal, így nagyon megromlott a viszonyuk, várható volt a polgármester dezertálása.
November végén pedig egy olyan fotó látott napvilágot Gyurcsány Ferenc Facebook-oldalán, amelyen ő és Pikó András VIII. kerületi polgármester látható, amint éppen egyeztetnek. Persze a DK elnökét – aki immár a budapesti pártszervezetet is vezeti – akár érdekelheti is, hogyan mennek a dolgok Józsefvárosban, de ismerve a párt teljes pályás letámadási módszereit, valószínűleg arról – is – szó eshetett, hogy Pikó, aki ugyan független, de a lila párti támogatással szerezte tisztségét, nem akar-e esetleg csatlakozni hozzájuk.
De a DK nem válogat, ráhajt más pártok képviselőire is. Így megszerezte magának a miskolci Szilágyi Szabolcs önkormányzati képviselőt, aki addig a Jobbik frakciójában ült. A borsodi politikus kijelentette, az előválasztás során megtapasztalta,
s azzal érvelt, hogy a Gyurcsány-kormány idején nem járt 400 forint felett az euró, az Európai Unió nem tartott vissza pénzeket arra hivatkozva, hogy a korrupt kormány lenyúlja.
Ez meglehetősen érdekes pálfordulás, ha azt vesszük, hogyan vélekedett korábban az eddig jobbikos politikus. „Az én nagyapám nem azért verte le ’56-ban a Lenin Kohászati Művek tetejéről a vörös csillagot, hogy ma az unokái szemébe röhögve a kommunisták szellemi örökösei röhögve lopják el a jövőjüket. Nem! És ott van ebben a csoportosulásban az a Gyurcsány Ferenc is, aki már személyes tapasztalatokat szerzett a terror és az elnyomás terén 2006 őszén” – fogalmazott annak idején Szilágyi.
Gyurcsányék nem vetik meg a törpe pártokat sem, Erzsébetvárosban a Párbeszéd alpolgármesterét nyúlta le. Szűcs Balázs korábban az LMP tagja volt, a pártszakadáskor Karácsony Gergelyékkel tartott, de ezek szerint ott sem volt maradása, azt gondolta, a DK-s Niedermüller Péter vezette VII. kerületi önkormányzatban így folytathatja karrierjét (képünkön).
Információink szerint elképzelhető, hogy egy másik alpolgármester, az MSZP-s Kispál Tibor is a főnöke pártjában köt ki.
Nyitókép: Gyurcsány Ferenc Facebook-oldala